Телефон : +38 (095) 4878989

Новости клуба

Безкоштовні заняття – для всіх!, або Дитяча мрія Віталія Лічмана

Безкоштовні заняття – для всіх!, або Дитяча мрія Віталія Лічмана

Июль 10, 2019 136 Просмотров

ДІЙ АКТИВНО! ЖИВИ ПОЗИТИВНО!

Чи є де-небудь у нас приватна спортивна школа, де б діти відвідували секції зовсім безкоштовно?! Виявляється, таку відкрили у Прилуках. І діє вона вже п’ять років поспіль. Півтисячі юних прилучан займаються тут боксом, дзюдо, бразильським Джиу-Джитсу, ММА (змішані єдиноборства).

А також уже чотири роки заклад надає чудову можливість відвідувати спеціально обладнану залу дітям дошкільного віку з Прилуцького Центру творчості дітей та юнацтва. До спортшколи «Лічман» (LICHMAN) хлопчики та дівчатка приходять двічі на тиждень. І вони щиро полюбили спорт! А ще на фітнес поспішають до зали представниці прекрасної статі. Для дівчат і жінок заняття теж безкоштовні!

Безкоштовні заняття – для всіх!

У дитинстві та юності прилучанин Віталій Лічман, засновник приватної спортшколи, бачив, як його однолітки з легкістю потрапляли під вплив молодих людей, котрі захоплювалися випивкою, цигарками.

– Але у мене були інші вподобання і цілі в житті, – розповідає 37-річний Віталій, – я хотів займатися спортом і добиватися в ньому результатів. У 90-х роках, на жаль, не було хороших спортзалів. Та все ж я жив боксом, тайським боксом, кікбоксингом, дзюдо, фрі-файтом.

Віталій брав участь у різних змаганнях. Перший свій боксерський чемпіонат виграв у десятирічному віці. І неабияка заслуга в цьому першого тренера – Віталія Чижика. До речі, він і досі тренує Лічмана.

Безкоштовні заняття – для всіх!

– Може, нескромно, та я трохи маю нагород, можна навіть відерце медалей назбирати, – посміхається спортсмен. – Тоді, малим, у мене зародилася мрія: коли виросту – відкрию у Прилуках фахову і комфортабельну дитячу спортивну школу, яку зможуть відвідувати безкоштовно всі. Таку, якої не було у нас. І ось я виріс, маю сім’ю, наразі виховую 16-річного сина Олександра і вже майже 6-річну Аделію. Досяг успіху в бізнесі і ще багато в чому й таки втілив свою дитячу мрію в життя. І щиро цьому радію!

П’ять років тому Віталій Лічман придбав приміщення, площею десь 300 квадратів, де колись давно був спочатку продуктовий магазин, а потім – процвітали ігрові автомати. Зробив капітальний ремонт, закупив спортивне устаткування та інвентар, усе, що потрібно для секцій, і запросив сюди всіх бажаючих: дітей і тренерів.

Нині у школі серед спортивних наставників – Олександр Антоненко (дзюдо), Денис Трегубов (бразильське Джиу-Джитсу), Віталій Чижик (бокс), Сергій Чухліб (ММА), Олена Рогова (фітнес для жінок), Тетяна Піддубна (фітнес для дітей), Віталій Галай і Владислав Гузь (армреслінг).

Безкоштовні заняття – для всіх!

За спортивне життя у Віталія Лічмана було чимало титулованих тренерів, але такої школи, яка увібрала в себе все найліпше – від тренажерів до татамі, фанатів своєї справи, які понад усе вірять у перемогу і найвищі результати, у Прилуках просто не було. До того ж безкоштовної, для всіх бажаючих.

– Тепер у наших дітей є все потрібне для занять професійним спортом – високоякісний ринг, фірмові мішки, настінні подушки.., – продовжує Віталій. – Скрізь у спортклубах, де я мав можливість займатися, переймав усе найкраще і втілив усе це в рідних Прилуках. Наші зали невеличкі, але досить компактні для окремих видів спорту. Обладнані кондиціонерами, подбали також про вентиляцію повітря. Це дуже важливо.

За п’ять років активних тренувань вихованці спортивної школи «Лічман» стали кандидатами у майстри спорту, майстрами спорту, чемпіонами світу! Ними пишаються батьки, тренери, школа і Прилуки!

Безкоштовні заняття – для всіх!

Коли висоти досягають юні спортсмени – здається, що ця перемога, частково кожного, хто щодня вкладає в підростаюче покоління свої зусилля, вміння і знання, власний час і доброту.

Достойна винагорода за працю тренерів, поїздки на змагання, призи і премії для переможців, рахунки за комунальні послуги спортшколи та ще багато інших господарських витрат – на сильних плечах підприємця Віталія Лічмана. Він жодного разу не пожалкував, що відкрив у місті такий потрібний заклад. Робити добрі справи йому – в задоволення!

Виявляється, Віталій ще й віце-президент Чернігівської обласної федерації з армреслінгу. І зала з цього виду спорту вже давно діє в Прилуках. Коли Лічман став фінансово підтримувати спортсменів, допомагав їм з поїздками на чемпіонати, про Прилуки почула вся Україна і навіть світ. Дехто з наших хлопців встановили світові рекорди, які й досі ніхто так і не перевершив!

Доречно зазначити, що в Прилуках вже 11 років поспіль діє громадська організація «Право на захист», яка на безоплатній основі надає правову, юридичну допомогу містянам та жителям району. Це єдина діюча на Прилуччині організація такого спрямування. І голова її – Віталій Лічман.

Безкоштовні заняття – для всіх!

– Ми допомагаємо усім, хто потребує кваліфікованої правової допомоги, – пояснює Віталій. – Неважливо скільки людині років, який має статус. Це можуть бути як питання щодо оплати за комунальні послуги (не можуть розібратися з нарахуваннями у платіжках), так і через бездіяльність правоохоронних органів. Організація надає безкоштовні послуги адвокатів, юристів. Людей звертається багато, ще не було такого дня, щоб не приходили люди.

А ще Віталій Лічман підтримує вихованців Удайцівської школи-інтернату, що в Прилуцькому районі.

– Добрі справи два десятки років тому я розпочинав зі своїм старшим братом, – каже чоловік. – На всі свята передаємо хворим і обділеним материнською любов’ю дітям солодощі та інші подарунки. Завжди про них пам’ятаємо.

Свої благодійні проекти Віталій Лічман ніде, як кажуть, не афішує. Допомагає і все!

Тому й не дивно, що навіть місцеві, прилучани, не надто знають, що Віталій Лічман вісім років (двічі на рік) оплачує поїздки та екскурсії до визначних місць Чернігівщини та України для дітей-сиріт, з багатодітних та малозабезпечених сімей з усієї Прилуччини. Завдяки своєму меценату хлопчики і дівчатка можуть побачити багато цікавого, а ще відвідати кафе. Для декого з цих дітей це далеко небуденно.

Лариса Галета

Конкурс журналістських матеріалів «Дій активно! Живи позитивно!» ініційований Благодійним фондом Олександра Шевченка та Українським журналістським фондом

где мы находимся

Черниговская область,

г. Прилуки, ул.Фабричная, 138

E-mail: v.lichman.v@gmail.com

Телефон: +38 (095) 4878989

Подписка на новости